Oportunități de Carieră

Business Development Specialist in Bucuresti

București, România

Ce este WhitePress?

WhitePress® este o companie internațională (parte a Grupului RTB House), specializată în Content Marketing și SEO. Platforma WhitePress® reprezintă o soluție de top, disponibilă în peste 30 de țări și în 30 de limbi, integrând aproape 700 de copywriteri și peste 80.000 de site-uri web.

Recent, WhitePress a obținut o finanțare substanțială din partea unor investitori globali de top din sectorul tehnologic, pentru a lansa următoarea etapă de creștere a companiei noastre. Suntem o companie de tip scale-up, lider de piață, cu planuri mari pentru extinderea la nivel global, iar România este o piesă cheie în acest puzzle. Căutăm un expert în vânzări care cunoaște industria de marketing din România în detaliu și ne poate ajuta să creștem pe această piață și să avem un impact semnificativ.

Alătură-te echipei noastre ca

Business Development Specialist în București

Descrierea jobului
În calitate de Business Development Specialist, veți fi responsabil de:

  • Implementarea și dezvoltarea planurilor de vânzări,
  • Creșterea cotei noastre ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de piață din România,
  • Realizarea analizei pieței și a competiției pentru a câștiga cotă de piață,
  • Obținerea de clienți precum agenții SEO, agenții digitale, mari comercianți online pentru a utiliza platforma,
  • Contact zilnic prin e-mail și telefon cu potențiali și actuali utilizatori ai platformei,
  • Întâlniri personale cu potențiali și actuali clienți,
  • Reprezentarea WhitePress la evenimente din industrie în București,
  • Up-sell către clienții existenți.

Cerințe:
Candidatul ideal ar trebui să fie motivat, ambițios și să aibă o atitudine pozitivă

  • Experiență în vânzări este necesară,
  • Are o dorință puternică de a lucra într-un mediu B2B în industria de marketng și de a urma ocarieră în vânzări și  business development,
  • Are abilități de multitasking și este capabil să-și prioritizeze și să-și administreze eficient timpul,
  • Are abilități excelente de vorbire și scriere în limba română,
  • Experiență anterioară în marketing digital sau SaaS, este un plus, dar nu esențială,
  • Calificare profesională: diplomă de licență sau superioară,
  • Limbi: Română (limba maternă), Engleză (avansată),
  • Abilități: vânzări, marketing digital, SEO, Social Media, MS Office, Internet.

Ce oferim în schimb:

  • Spațiu pentru dezvoltare personală și profesională,
  • Lucrul într-o companie în plină creștere, cu clienți și investitori internaționali,
  • Echipă internațională motivată și agilă cu o viziune comună,
  • Salariu competitiv + bonus de performanță,
  • Aceasta este o oportunitate fantastică pentru cineva care dorește să aibă control și să aibă un impact imens intr-o companiei în creștere,
  • Muncă într-o atmosferă pozitivă cu o echipă foarte motivată, cu istoric de succes in industria de marketing,
  • Locul de muncă este remote în București - biroul nostru fiind în Oradea, România,
  • Modul de angajare: Contract de muncă sau de colaborare B2B.

Dacă sunteți interesat, trimiteți-vă CV-ul la darius.muresan@whitepress.com

Descrierea companiei
WhitePress® este o companie internațională specializată în Content Marketing și SEO. Platforma
WhitePress® este o soluție de top, disponibilă în peste 35 de țări și 30 de limbi, integrând mii de
marketeri, copywriteri și peste 80.000 de website-uri. Recent, WhitePress® a primit fonduri de la cei
mai buni investitori mondiali în tehnologie pentru a ajuta la lansarea următoarei etape a creșterii
companiei noastre. Suntem un lider de piață cu planuri mari de expansiune globală.

Locație
Tip de lucru
normă întreagă
Tipul jobului
specialist
Disponibil pentru a începe imediat

Cum se desfășoară procesul de recrutare?

Totul este transparent! Îți respectăm timpul, de aceea vei primi feedback de la noi la fiecare etapă.
1
Selecția preliminară a aplicațiilor
Dacă CV-ul tău va corespunde cerințelor noastre, te vom contacta telefonic pentru a confirma așteptările tale și ale noastre în legătură cu poziția. Dacă nu te vom suna, cu siguranță vei primi un e-mail de la noi cu feedback privind procesul de recrutare.
2
Interviul de angajare
Dacă discuția preliminară va fi pozitivă, aplicația ta va fi evaluată de managerul echipei pentru care căutăm o nouă persoană. În această etapă, te vom invita la o întâlnire fizică sau online unde ne vom putea cunoaște mai bine.
3
E timpul pentru a lua o decizie!
Ultima etapă va fi acceptarea condițiilor de colaborare și semnarea contractului. Te vom întâmpina cu brațele deschise în familia noastră WhitePress.

Ce oferim?

Prețuim echilibrul între viața profesională și cea personală, de aceea garantăm beneficii care vor face ca munca ta la WhitePress® să fie și mai plăcută.
Program de lucru flexibil
Muncă în regim remote
Evenimente de integrare
Formare profesională subvenționată
Fructe și mic dejunuri
Card MultiSport
Telefon din partea companiei
Mediu de lucru prietenos
Potențial de promovare
Recunoașterea titularizării
Poliță de asigurare suplimentară
Servicii medicale private

Aruncă o privire și cunoaște-ne mai bine